Běžecká cvičení

Domů Tobi Training

V tomto příspěvku Vám přináším typy na běžecká cvičení. Běžecká cvičení slouží ke zlepšení efektivity Vašeho běžeckého kroku; tzn., abyste běhali s nižší spotřebou energie anebo rychleji. Obvykle se pravidelným cvičením techniky běhu a dalších podpůrných cvičení, jako je tzv. atletická abeceda a skočnost - skoková cvičení, zlepší celkově běžecký krok ve všech 4 fázích (odraz - let - dokrok - opora), a také se zvýší kadence běhu (jako optimální se uvádí frekvence kroků 160 - 180/minutu), prodlouží se délka kroku a zkrátí se doba kontaktu se zemí (jako optimum se uvádí u dobrých běžců 200 - 220 ms).

Současně určitá cvičení Vám pomohou eliminovat zranění; mezi ty nejčastější patří bolesti achilovy šlachy, chodidla, kolenou, v kyčlích nebo v bederní oblasti zad. K nejběžnějším běžeckým problémům a zraněním patří: tzv. platární fascitida (zánět vazivové tkáně chodidla), bolesti achilovky, bolest kolene (obvykle tzv. běžecké nebo skokanské koleno).

Zde naleznete odkazy na různé Youtube kanály:

Pokud pravidelně necvičíte, tak Vám doporučuji si vybrat jen pár jednodušších cviků a v pár sériích pro začátek dělejte jen menší počet opakování daného cviku (8 - 10). Až ucítíte zlepšení, cvik(y) postupně přidávejte a pomalu navyšujte počet opakování.

Případně mě můžete kontaktovat a já Vám s cviky pomohu.