Rob the Spartan

Domů Tobi Training

Díky mojí spolupráci s Vital Praha mám možnost od května 2023 trénovat i Roba, který se zaměřuje na OCR (překážkové) závody, především na SPARTAN Race.

Robovi připravuji tréninkové plány pro běh; posilování si řeší sám. SPARTAN závody mají několik distancí od SPRINT na několik málo kilometrů až po ULTRA na maratónské trati (nebo i mírně delší), kde závodníkům stojí v cestě desítky překážek. Doposud, za dobu naší spolupráce Rob absolvoval 8 závodů, některé víkendy šel všechny tři distance: BEAST, SUPER a na závěr si střihnul SPRINT. 10. června t.r. absolvoval ULTRA v Andoře.

2. září běžel Rob SPARTAN kategorie ULTRA v Koutech nad Desnou. Závod v délce 50 km s celkovým převýšením přes 3000 m a 66 překážkami absolvoval za 8 hodin a 9 minut. Ve své kategorii (M 45 - 49) zvítězil a celkově doběhl 15.

SPARTAN v Koutech měl Rob v plánu, jako B závod, tedy přípravný, ne úplně hlavní. "Áčko" z kategorie BEAST běžel 23. září ve Valčianské doline na Slovensku a obsadil skvělé 2. místo ve svojí age-group; na výklus si dal ještě v neděli SUPER a SPRINT, ostatně, jako obvykle, když neběží ULTRA.

Závěr SPARTANské sezóny Rob zakončil začátkem října v Anglii na London South East Spartan Trifecta Weekend, kde si "střihnul jak Ultra (50 km), kde zvítězil v age-group, a v neděli zakončil svoji další "Trifectu" závody Super a Sprint, prý na výklus".

Celkově skončil Rob v letošní SPARTAN CEU Regional (středoevropské) sérii vě svojí věkové kategorii na úžasném 3. místě. Trenér GRATULUJE!

Úryvek z Robova race-reportu:

"... potřetí nahoru v další smyčce na trati. Samozřejmě ne jednodušší po rovině nebo po cestě. Ne, ultra není procházka po horské louce. Samozřejmě s extra smyčkou nahoru, zatímco už jsem si myslel, že už mám poslední sestup k cíli. Křeč v nohách čekala na svou příležitost propuknout v plné kráse, ale zatím jen čekala. Čekej, čekej jsem si modlil.

Před cílem bylo ještě plazení přes studenou vodu v horském potoce, kde klouzání po kamenech nabízí spoustu příležitostí pro křeče. Dostával jsem se přes to, co nejkontrolovaněji. V multiringu (poslední ručkovaní) stále silné ruce, poslední švih a po 8:09 je tu cíl."

Pokud nevíte, co takový SPARTAN Race obnáší, podívejte se na video Honzy Šimečka, který absolvoval kratší BEAST trasu a závod dokonale zdokumentoval a řádně si ho užil.